• PIERWSZA ROZPRAWA W SĄDZIE ZA NAMI!

            W listopadzie 2023 roku uczniowie klasy 7b, w ramach Programu Edukacji Prawnej dla Młodzieży, pierwszy raz uczestniczyli w rozprawie w Sądzie Rejonowym w Słupsku. Była to sprawa karna z art. 279 par. 1 kk. i dotyczyła kradzieży z włamaniem. Uczniowie z ogromną ciekawością obserwowali i słuchali przebiegu rozprawy, a także składanych zeznań przez oskarżonego i osobę poszkodowaną. Wysłuchali również pytań zadawanych przez Panią sędzię, prokurator oraz obrońcy. Dowiedzieli się także, jak wygląda procedura zwolnienia od składania zeznań świadka, w momencie kiedy jest on osobą najbliższą skarżonemu.Ciekawym punktem wizyty w sądzie było spotkanie z Panią sędzią, prokurator i obrońcą już po rozprawie. Młodzież miała możliwość zadawania wielu pytań dotyczących zawodu, przebiegu rozprawy, wyposażenia sali rozpraw, elementów i barw ubioru dla poszczególnych grup prawniczych a nawet można było potrzymać łańcuch, który jest nieodzownym elementem sędziego na każdej rozprawie.

            Aktywność naszych uczniów po rozprawie, liczba zadawanych pytań, a także ich wzorowe zachowanie sprawiło, że całe grono prawnicze było zachwycone postawą i dojrzałością uczniów naszej szkoły. Już teraz młodzież nie może się doczekać kolejnej rozprawy, która została odroczona na styczeń 2024 r.

            K. Łyszyk

          • AUTUMN TREE - WSPÓLNA LEKCJA Z ROBOTAMI PHOTON

            Partnerzy ze Słupska, czyli klasa 1c i 3c oraz 2 klasy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim, spotkali się on-line na wspólnych zajęciach z robotami Photon w obrębie projektu „Autumn tree” oraz wydarzenia Code Week 2023. Uczniowie tworzyli zakodowane zagadki dla partnerów związane z drzewami. Aby je rozwiązać, trzeba było odpowiednio zaprogramować robota Photon.

            Spotkanie wywołało wiele emocji i pomogło nawiązać bezpośrednie relacje z partnerami.

            Dorota Dankowska

          • MISTRZYNIE W UNIHOKEJU

            Miła informacja dotarła do nas z hali sportowej przy ulicy Banacha w Słupsku. Dziewczęta z rocznika 2009 i młodsze zostały w miniony piątek mistrzyniami Słupska w unihokeju. Obroniony z ubiegłego roku tytuł sprawił wiele radości naszym walecznym dziewczynkom. Trzeba przyznać, że miały w tym roku więcej szczęścia i droga do sukcesu okazała się łatwiejsza. Zostałyśmy zakwalifikowane do grupy, w której musiałyśmy rozegrać tylko jeden mecz, jednak należy powiedzieć, że był niełatwy. Była to szkoła, która zaraz po nas zajęła II miejsce w całym turnieju, czyli SP-10. W grupie z tym przeciwnikiem odniosłyśmy sukces 3:0. Walka była do samego końca, a mecz niezwykle zacięty.W półfinale spotkałyśmy się z Szkołą Podstawową nr 2 i z tego pojedynku wyszłyśmy zwycięsko 1:0. Natomiast w wielkim finale doszło do ponownej konfrontacji ze Szkołą Podstawową nr 10. Jednak nasze ambitne dziewczyny udowodniły wyższość nad przeciwnikiem i zanotowały fenomenalne dwa trafienia do bramki przeciwnej. Jedno w wykonaniu Agaty Sucholas, która w ubiegłym roku swoim strzałem technicznym doprowadziła nas na sam szczyt. Drugą bramkę strzeliła Martyna Duszyc. Na uwagę zasługuje bardzo dobra gra w obronie Zuzanny Wyrzykowskiej oraz w ataku Jowity Grzech. No i oczywiście nie można zapomnieć o naszej wyśmienitej bramkarce Alicji Górnej, która prezentowała wysoką formę i nie wpuściła żadnego strzału.

            NASZA REPREZENTACJA WYSTĄPIŁA W SKŁADZIE:

            1. Jowita Grzech

            2. Agata Sucholas

            3. Martyna Duszyc

            4. Zuzanna Wyrzykowska

            5. Alicja Fudro

            6. Zofia Szlachetka

            7. Lena Wałaszewska

            8. Joanna Redloch

            9. Maria Piór

            10. Amelka Twardy

            11. Lena Strąk

            12. Alicja Górna

            Z ogromnymi gratulacjami pędzą:

            Marta Sokołowska-Wiśniewska oraz Sylwia Borecka

          • ANNA SULYMA NOWĄ PRZEWODNICZĄCĄ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

            2 października odbyło się wyczekiwane głosowanie na stanowisko przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Uczennice klasy 5a pod opieką Pani Jolanty Jarmuł i Pani Mai Maj odwiedzały poszczególne klasy tak, by każdy miał możliwość oddania głosu na swojego kandydata. Głosować można było na:

            Annę Sulymę z klasy 8a,

            Zofię Giedrojć z klasy 8b,

            Adriannę Szeląg z klasy 8a,

            duo: Julię Tkacz z klasy 6c i Dianę Jach z klasy 6b.

            W głosowaniu wzięło udział 359 uczniów oraz nauczyciele z naszej szkoły. Największą liczbą głosów wygrała ANNA SULYMA, a jej zastępczynią została ZOFIA GIEDROJĆ.

            Przy radosnych okrzykach i muzyce powitaliśmy nową przewodniczącą w roku szkolnym 2023/24.

            Gratulujemy i życzymy wielu pomysłów na obecny rok szkolny!

            Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

          • FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ

            Miłą informacją jest fakt, iż uczennica klasy 5d - Hania Drewniak prezentowała naszą szkołę i zajęła I miejsce w 31. Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Minivocal 2023 w Słupsku. W swojej kategorii wiekowej Hania pokonała ponad 30 uczestników. Nie jest tajemnicą , iż uczennica zajmuje się śpiewaniem od najmłodszych lat i z powodzeniem również zajmuje wysokie lokaty w konkursach wokalnych. Warto nadmienić, iż dała się poznać szkolnej społeczności także jako świetna aktorka podczas ubiegłorocznego spektaklu bożonarodzeniowego przygotowywanego przez koło teatralne pod moim okiem.

            Hania uczestniczy w tym roku na zajęcia wokalne u Pani Aleksandry Cybuli w słupskim MDK-u, a  także w zajęciach muzycznych w naszej szkole u Pani Karoliny Machutty- Gałązki. Dojrzały wokal, świetny feeling i mnóstwo pozytywnej energii - to wszystko możemy znaleźć w występach Hani, której gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na  tej trudnej wokalnej drodze!

            Wychowawca klasy J. Jaśniewicz

          • SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU W AKCJI

            W ubiegłą niedzielę 5 listopada 2023 r. odbyła się druga edycja DELFIN INDOOR TRIATHLON SOSIR SŁUPSK. Na listach startowych stanęła elita polskiego indoor triathlonu - amatorzy, jak i najmłodsi debiutanci. To był dzień pełen sportowych emocji. Szkolny Klub Wolontariatu z naszej szkoły cały dzień bardzo ciężko pracował, pomagając w sprawnym przebiegu wydarzenia. Uczniowie spisali się na szóstkę, kontrolując zmagania uczestników podczas jazdy na rowerze i biegu na bieżni.

            Ania Sulyma z klasy 8a okrzyknięta została przez uczestników i organizatorów wolontariuszem imprezy i otrzymała symboliczny medal. Niewątpliwie była dobrym duchem imprezy: ocierała pot z czoła, wachlowała, zagrzewała uśmiechem i pogodą ducha do walki. Hania Moszczyńska z klasy 8a uczestniczyła w wydarzeniu jako zawodniczka i zajęła 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej.Gratulujemy - to była mordercza i bardzo trudna walka.

            Anna Wolikowska

          • BIEG HANI I JOWITY W SZCZYTNYM CELU

            W miniony weekend uczennice naszej szkoły HANNA MOSZCZYŃSKA z klasy VIII a i JOWITA GRZECH z klasy VII c wystartowały w charytatywnym biegu na 7 km dla słupskiego schroniska dla zwierząt. Miło mi poinformawać, iż Hania wystąpiła w tych zawodach z pupilem o imieniu Max. Max to piesek cioci naszej uczennicy, z którym zdobyła 8 miejsce. W ogólnej klasyfikacji Hania zajęła 90 lokatę, natomiast wśród kobiet była 28. Dziewczynka i jej psiak reprezentowali klub sportowy Shark Team Słupsk.

            Natomiast JOWITA wystąpiła jako wolontariusz z pieskiem ze schroniska o imieniu SINGIEL. Wspólnie zdobyli 94 miejsce, a wśród kobiet 31. Jowita wraz z rodzicami i bratem Wojtkiem uczniem klasy V b naszej szkoły są od dłuższego czasu wolontariuszami na rzecz słupskiego schroniska.

            Życzymy sukcesów w dalszych występach na arenie sportowej.

            Marta Sokołowska-Wiśniewska

          • DZIEŃ CHŁOPAKA W KUŹNI SPORTU

            W nietypowy sposób uczniowie klasy 5b postanowili uczcić tegoroczny Dzień Chłopaka. Po otrzymaniu życzeń i  prezencików od dziewcząt cała klasa pod opieką wychowawcy i rodzica udała się do Kuźni Sportu, miejsca, w którym propaguje się zdrowy styl życia, uprawia różnorakie dyscypliny sportowe, trenuje początkujących jak i odnoszących międzynarodowe sukcesy sportowców walk MMA. Zajęcia dla uczniów klasy 5b poprowadził sam trener i wielokrotnie nagradzany na całym świecie zawodnik MMA- Pan Lech Szcześniak, który specjalizuje się w brazylijskim jiu-jitsu. 

            Trening rozpoczął się urozmaiconymi ćwiczeniami ogólnorozwojowymi, co wprawiło uczniów w dobry nastrój i pomogło rozciągnąć mięśnie. Następnie trener przedstawił podstawowe zasady walk jiu-jitsu oraz innych dyscyplin zapaśniczych, aby w efekcie wdrożyć piątoklasistów do kluczowych postaw, chwytów mających na celu wypchnięcie zawodnika poza matę. Uczniowie aktywnie, z pełnym zaangażowanie słuchali poleceń i wykonywali ćwiczenia. Pan Lech Szcześniak pochwalił świetną kondycję młodych ludzi, w szczególności dziewcząt, które dzielnie dotrzymywały kroku chłopcom. 

            Nie od dziś wiadomo, że  "w zdrowym ciele- zdrowy duch", a starożytna sentencja wydaje się być dziś nader aktualna, bowiem po wyczerpującym treningu uczniowie nie stracili werwy, a endorfiny jeszcze długo działały w młodych organizmach. Wszystkim polecamy taką formę spędzania wolnego czasu, a Panu Lechowi dziękujemy za świetne zajęcia i za propagowanie pozytywnych wzorców wśród młodzieży.

            Joanna Jaśniewicz

          • MÓJ PUPIL

            Drodzy Uczniowie! Przypominamy, że wciąż można oglądać zdjęcia Waszych pupili, które dostarczyliście z okazji Światowego Dnia Zwierząt. Kolaż zrobiony ze zdjęć wisi koło segmentu B. Warto przyjść i zobaczyć go na własne oczy!

            Opiekunowie SU wraz z Kingą Wasilą, Hanną Walczyk, Leną Wałaszewską

          • WĘDRÓWKA Z HOBBITEM

            Tradycją stał się już fakt, iż uczniowie klasy 6c pracują nad lekturami w swój ulubiony praktyczny sposób, czyli metodą projektu. Tym razem zmierzyli się  z treścią jednej z ciekawszych lektur - " Hobbit" J.R.R.Tolkiena. 

            Zadaniem poszczególnych grup było przedstawienie etapu wędrówki sympatycznego hobbita Bilba za pomocą makiety. Należało na niej uwzględnić wszystkie informacje znalezione w tekście lektury, takie jak ukształtowane terenu, zabudowa, mieszkańcy i najważniejsze wydarzenia. Dodatkową atrakcję i wyzwanie stanowiło zadanie dotyczące wykonania karty dowolnej postaci występującej w danym fragmencie przy użyciu generatora postaci CardMaker. W efekcie powstały zaskakujące i naprawdę imponujące makiety. Uczniowie zadbali o szczegóły zwłaszcza w wyglądzie postaci i użyli ciekawych materiałów do wykonania swoich prac. 

            Działania w grupie wzmocniły więzi koleżeńskie i kompetencje umiejętności efektywnej współpracy. Trzeba przyznać, że uczniowie zadbali o dyscyplinę pracy, jak i o czystość oraz bezpieczeństwo na swoich stanowiskach. Wszystkie makiety można podziwiać w sali C9.

            Moim uczniom dziękuję za wspaniałą i owocną pracę!

            Joanna Jaśniewicz

          • ŚWIĘTO POSTACI Z BAJEK

            5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a. Nasza szkoła zamieniła się w bajkową krainę. Na szkolnych korytarzach można było spotkać, m.in. księżniczki, smerfy, Czerwone Kapturki, Królową Śniegu, czy pokemony. Jednak w tym roku bezapelacyjnie królował Stitch. 

            Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą odpowiednie postawy moralne, rozwijają fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto czytać małym dzieciom, a starszych zachęcać do samodzielnego czytania. Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy najmłodszym!

            Zapraszamy do szkolnej biblioteki!

            Opiekunowie MSU

          • SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

            28.09.2023 R. w Lasku Północnym odbyły się sztafetowe biegi przełajowe Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży. Nasi uczniowie (rocznik 2011 i młodsi) zajęli wysokie - IV miejsce. Natomiast ich starsi koledzy (rocznik 2009 i 2010) z powodu kilku absencji w drużynie zajęli IX miejsce.

            Szkołę reprezentowali:
            Młodsi:
            1. Chilewski Wiktor
            2. Duszkiewicz Wiktor
            3. Grzech Wojciech
            4. Kautsman Danylo
            5. Rowicki Błazej
            6. Rowicki Wiktor
            7. Sarnowski Oleg
            8. Stępień Jakub
            9. Szumejda Igor

            Starsi:
            1. Bondarenko Mykhailo
            2. Gromadzki Michał
            3. Kowgan Adam
            4. Możdżeń Tomasz
            5. Ryś Mateusz
            6. Szałowiński Dawid
            7. Żerlak Stanisław

            Gratulujemy !!!

            Ze sportowym pozdrowieniem
            Nauczyciele wychowania fizycznego

          • LITERACKI SUKCES

            Uczennica klasy 3b Aleksandra Jazowska została laureatką V Wojewódzkiego Konkursu “LIST DO NAUCZYCIELA”. Celem konkursu było zainspirowanie uczniów klas III do aktywności twórczej, rozwijania umiejętności literackich, rozwijania wrażliwości na słowo oraz godne uczczenie Dnia Nauczyciela.

            Gratuluję sukcesu!

            Marlena Wawrowska

          • KONKURS NA HALLOWEENOWĄ DYNIĘ ROZSTRZYGNIĘTY!

            Spośród niemal 80 dyń jury w składzie Małgorzata Marcinowicz - Dyrektorka, Katarzyna Kozak - Zastępczyni, Monika Ziemienowicz - nauczyciel, Natalia Kmieć -nauczyciel, wybrało OSIEM, które ich zdaniem wyróżniły się pomysłem, sposobem wykonania oraz samodzielnością. O werdykt było bardzo trudno, ponieważ  WSZYSTKIE prace zaskoczyły kreatywnością!

            Prace, które otrzymały GRAND PRIX, należą do: Lenki Maciejewskiej, Janka Michalika (1d), Laury Pasamonik (1c), Mai Mazurkiewicz (2a), Franciszka Begedzy, Anastazji Sobczyk, Dominika Marszeniuka (3b) oraz Julii Przełuskiej (3d).

            Wyróżnienia: Olga Dutka, Filip Jacewicz, Kacper Nowak, Dominik Tarnogrodzki (1a), Małgosia Jędrysiak, Jakub Kmieć, Leonard Marczewski (1b), Zuzia Chyl, Klaudia Dytrych, Nikodem Kido, Hubert Klimczuk, Michał Leśniak, Ola Piątek, Nela Potocka, Tomek Śniady, Franek Trusiak (1c), Hania Bartosik, Ala Iglewska, Wiktoria Kobierowska, Marysia Korkosz, Kaja Stępkowska, Laura Znajdek (1d), Julian Czynienik, Kuba Jankowski, Ula Kasztelan, Natalia Sulik (2a), Zosia Kuś, Hania Przełuska, Ala Zawadzka (2b), Nikodem Klin, Leon Kopp-Ostrowski, Ala Pastwa, Iveta Petrasheuskaya, Natalia Radwańska, Nikola Włodarska (2c), Fabian Kołodyński, Liliana Patyna (2d), Hubert Śniady, Nadia Czygier, Oskar Pasternak, Nadia Szewczyk (3a), Dawid Novyk (3b), Zosia Grzywaczewska, Hania Michalik, Szymon Przytarski, Kuba Szempruch, Hania Pietrzak (3d).

            Wszystkim serdecznie gratulujemy!

            Opiekunowie MSU

          • ACH, CO TO BYŁ ZA BAL...

            Choć  Andrzejki dopiero się zbliżają,  uczniowie SP 5 nie czekali do listopada, by poszaleć w rytmie ulubionej muzyki. Pewnego październikowego popołudnia odbyła się w naszej szkole dyskoteka, podczas której od17.00 do 19.00 towarzyszyły nam hity z pierwszych miejsc list przebojów, a szkolna brać bawiła się wyśmienicie.Podczas imprezy został ogłoszony konkurs tańca, który wygrał Mikołaj Przyłożyński z klasy 6c. Oczywiście nie obyło się bez królowej i króla dyskoteki, którymi zostali Hanna Mytkowska z 8b oraz Bartłomiej Nowakowski z 7c.

            Uczniowie wrócili do domów z szerokimi uśmiechami na twarzach i szczęściem w oczach. Z pewnością trzeba będzie to powtórzyć!

            Kinga Wasila, Aleksandra Mickiewicz

          • MOBILNE CENTRUM EDUKACJI

            W naszej szkole gościło Mobilne Centrum Edukacyjne, którego celem jest promowanie nowoczesnych technologii.Dzięki współpracy naszej szkoły z Coolturką uczniowie klas 4-7 mieli możliwość uczestniczenia w specjalnych zajęciach, na których poznali zastosowanie w życiu codziennym nowoczesnych technologii. Warsztaty były prowadzone przez młodych ludzi, którzy są pasjonatami informatyki, programowania, projektowania, a także elektroniki i sztucznej inteligencji.

            Mobilne Centrum Edukacyjne ma za zadanie promowanie rozwoju technologicznego oraz przygotowanie do zawodów przyszłości dzieci i młodzież. Jest też inspiracją dla nauczycieli, w jaki sposób wykorzystywać nowoczesne technologie w edukacji na wielu poziomach.  

            Andrzej Chojnacki

          • NA POMOC "BUBIE" - AKCJA CHARYTATYWNA DLA ZWIERZĄT

            Od 13 do 17 listopada trwała w naszej szkole zbiórka na rzecz zwierząt przebywających w Centrum Pomocy Zwierzętom „Buba” w Obłężu. W poniedziałek, wtorek, środę oraz piątek zaplanowane zostały kiermasze, na których uczniowie, nauczyciele, jaki i rodzice, mogli zakupić słodkie wypieki w postaci ciast i babeczek, ciastek, rogalików oraz gofrów.

            ​​​​​​​​​​​​​​W czwartek natomiast odbyła się loteria fantowa, podczas której można było wylosować drobne niespodzianki. Trudno ukryć fakt, iż kolejka do zakupu losu była OGROMNA! Kredki, bidony, filmy DVD, a może bilet na zajęcia karate? Na to, jak i na wiele innych fantów, mogli liczyć uczniowie. Dodatkowo w trakcie pięciodniowej zbiórki wolontariusze z naszej szkoły gromadzili skrupulatnie grosz do grosza. Swoim zaangażowaniem, jak i pozytywnym uśmiechem, zachęcali napotkanych na korytarzu uczniów oraz nauczycieli do wpłaty do puszek. Celem akcji była pomoc Centrum, które ratuje życie poszkodowanym zwierzętom, jak i leczy te ciężko chore. Pomagajmy, bo pomaganie to działanie!

            Akcja zakończyła się sukcesem, o czym świadczą tłumy oraz długie kolejki podczas kiermaszu i loterii. Pokazaliśmy, że nie jesteśmy obojętni!

            Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za zaangażowanie w charytatywną zbiórkę.

            Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

          • DZIEŃ DLA NIEPODLEGŁEJ

            Z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się10 listopada dzień projektowy pod hasłem „Dla Niepodległej”. W ramach akcji czwartoklasiści wzięli udział w kolorowej paradzie ulicami Słupska, która zakończyła się pod pomnikiem Żołnierza Polskiego, gdzie w imieniu całej społeczności szkolnej złożyli kwiaty, zapalili znicze oraz zaśpiewali pieśń patriotyczną „My, Pierwsza Brygada”.

            W ramach działań projektowych młodzież wykonywała też różnorodne prace, m.in. medale i monety okolicznościowe, lapbooki, plakaty patriotyczne oraz tworzyła Kodeks Młodego Patrioty. Nasza szkoła włączyła się również w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu”, dlatego dokładnie o godzinie 11.11 zaśpiewaliśmy wspólnie hymn Polski.

            Agnieszka Borzyk

          • LEKCJE GEOGRAFII INACZEJ

            Jeszcze we wrześniu klasa 8b oraz klasą 7c uczestniczyła w lekcjach geografii: „Zabawy nawigacyjne na mapie morskiej Zatoki Gdańskiej”.

            Uczniowie uczyli się operowania trójkątami i cyrklem nawigacyjnym, posługiwania się mapą morską, wyznaczania współrzędnych geograficznych oraz określania położenia statku na mapie. Lekcje poprowadził kmdr ppor. rez. dr Dariusz Kloskowski.

            Zabawa była przednia, a z nawigacją młodzież poradziła sobie nadzwyczaj dobrze. Zdobytą wiedzę będą mogli wykorzystać podczas IX Pomorskiego Konkursu o Tytuł „Mistrza Nawigacji”.

            Anna Wolikowska

    • Godziny dzwonków

      Wtorek 14.05.2024
    • Librus Synergia